KREIPKITES DĖL PARAIŠKOS RENGIMO PASLAUGŲ
Balandžio mėn. numatomas kvietimas teikti paraiškas „Infrastruktūros ir kitų sąlygų gerinimas siekiant kurti konkurencingus ir paklausius KKI produktus ir (arba) paslaugas“.
Kultūros ir kūrybinių industrijų veiklos (toliau – KKI veiklos) – veiklos (paveldo ir kultūrinių vietų lankymo organizavimas: muziejų, parodų, bibliotekų, istorinių, archeologinių objektų; amatai: tradiciniai amatai, amatų mugių organizavimas; vaizduojamieji menai: tapyba, skulptūra, fotografija, antikvarai; scenos menai: gyva muzika, teatras, šokis, cirkas, festivaliai, šventės, kt.; leidyba: knygos, žurnalai, kiti spaudiniai; audiovizualinės medijos: turinio kūrimas televizijos, kino, radijo, kt. medijoms; dizainas: pramoninis, interjero, drabužių, grafinis dizainas, kt.; naujosios medijos: video žaidimų, virtualios, papildytos realybės ir pan. kūrimas kt.; taikomieji tarpsektoriniai kultūros produktai ir kūrybinės paslaugos: architektūra, inžinerinis produkto kūrimas – projektavimas, kultūros tyrimai, kultūrinė edukacija, kultūrinio turizmo, ekskursijų organizavimo veiklos, kt.), nurodytos Jungtinių Tautų Organizacijos ataskaitoje „Kūrybinės ekonomikos ataskaita (2008).
KKI subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys, vykdantys bent vieną KKI veiklą.
Kultūros veikla – kultūros vartotojams, lankytojams ir (arba) dalyviams teikiama kultūros paslauga ar kuriamas kultūros produktas.
KKI produktas ir paslauga – kultūros ir kūrybinių industrijų subjekto sukurtas produktas ir paslauga
Kvietimo biudžetas: 15 893 750 eurų.
Galimi pareiškėjai – KKI sektoriuje veikiantys verslo subjektai (labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės įmonės) ir nevyriausybinės organizacijos (NVO). Įmonė priskiriama KKI sektoriui, kai ne mažiau nei 50 proc. gaunamų įmonės pagrindinės veiklos vidutinių pajamų per paskutinius dvejus metus gaunama iš KKI veiklos.
Pareiškėjas KKI sektoriuje veikiančios ne trumpiau kaip dvejus metus, kurios pačios pagamintos produkcijos iš KKI veiklos vidutinės metinės pardavimo pajamos per dvejus finansinius metus iki paraiškos pateikimo arba pajamos per laikotarpį nuo įmonės įregistravimo dienos (jeigu MVĮ įregistruota mažiau kaip prieš 2 pastaruosius finansinius metus) yra ne mažesnės kaip 200 000 Eur.
Galimi partneriai – KKI sektoriuje veikiantys verslo subjektai ir NVO.
Tinkamos finansuoti išlaidos:
– įrangos, infrastruktūros ir programinės įrangos įsigijimas; kompiuterinės technikos, programinės įrangos, kitos įrangos, įrenginių ir kito ilgalaikio turto įsigijimo ir finansinės nuomos (lizingo), taip pat programinės įrangos kūrimo, informacinių sistemų kūrimo ir (ar) modernizavimo.
– statybos darbai bei su tuo susijusios inžinerinių paslaugų išlaidos;
– naujų baldų įsigijimo išlaidos. Šios išlaidos neturi viršyti 10 proc. visų projekto tinkamų finansuoti išlaidų;
– patentų, autorinių ir gretutinių teisių, licencijų, prekių ženklų išlaidos;
– darbo užmokesčio projekto veiklas vykdantiems darbuotojams išlaidos;
– išlaidos, skirtos naujiems ir (ar) patobulintiems gaminiams, paslaugoms, veiklos procesams kurti ir (ar) diegti;
– projekto veiklomis sukuriamų ar patobulinamų gaminių, paslaugų, veiklos procesų rinkodaros sprendimų sukūrimo ir įgyvendinimo paslaugų pirkimo išlaidos. Šių išlaidų suma neturi viršyti 30 proc. visų projekto tinkamų finansuoti išlaidų;
– projektą vykdančio personalo komandiruočių, kelionių ar stažuočių išlaidos;
– projekto vykdymui reikalingų patalpų nuomos išlaidos. Šių išlaidų suma neturi viršyti 50 proc. visų projekto tinkamų finansuoti išlaidų;
– tarptautinio partnerio, svečio iš užsienio kelionių ir apgyvendinimo išlaidos;
– galimybių studijos, tyrimų, studijų, metodikų rengimo, mokymų organizavimo ir vykdymo paslaugų pirkimo išlaidos;
– kitos projekto veikloms įvykdyti būtinos pagrįstinos paslaugų pirkimo išlaidos, išskyrus išlaidas alkoholiui ir tabakui;
– netiesioginės išlaidos. Šioms išlaidoms taikoma fiksuotoji norma.
Netinkamos finansuoti išlaidos yra:
– paveldo tvarkybos darbai, paveldo tyrimai. Jeigu, vykdant statybos darbus tam, kad statinys būtų tinkamas naudoti, būtina atlikti ir paveldo tvarkybos darbus, projekto vykdytojas šiuos darbus turi atlikti savo lėšomis ir tai nurodyti PĮP.
– žemės arba kito nekilnojamojo turto pirkimo išlaidos;
– transporto priemonių pirkimo, lizingo (finansinės nuomos), eksploatavimo ir susijusios išlaidos;
– įgyvendinant projektą naudojamo ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) sąnaudos;
– nepiniginis projekto vykdytojo ir (arba) projekto partnerio įnašas;
– pridėtinės vertės mokesčio išlaidos;
Projekto tinkamų finansuoti išlaidų dalis, kurios nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos, turi būti finansuojama iš projekto vykdytojo lėšų.
Paramos dydis: nuo 100 000 iki 500 000 eurų.
Paramos intensyvumas: iki 80 proc.
Projekto veiklos turi būti baigtos ne vėliau kaip iki 2027 m. gruodžio 31 d.
Projekto įgyvendinimo metu dėl pagerintos infrastruktūros ir (arba) kitų sąlygų turi būti sukurtas naujas arba patobulintas produktas ir (arba) paslauga.
Plačiau žiūrėti apie kvietimą ČIA
Dėl NEMOKAMO Jūsų situacijos ekspertinio įvertinimo ir paraiškos rengimo paslaugų rašykite:
info@esparamoscentras.lt